אינסטלטור או ביובית? חייגו!

פתיחת סתימות

האם הייתם פעם במצב שבו אתם מתמודדים עם סתימה עיקשת ולא יודעים מה לעשות? אנו, בתרמי טופ, מבינים את התסכול שלכם. בשביל זה כתבנו מדריך מקיף על פתיחת סתימות אשר יעניק לכם ידע מעמיק על סוגים שונים של סתימות כגון סתימות ביוב, פתיחת סתימות בכיור המטבח, בכיור המקלחת, סתימה באסלה או בברז וסתימות קשות. לכל אחד נציע פתרונות לפתיחת סתימות  ללא הרס ועם כמה שפחות נזקים.

פתיחת סתימות
פתיחת סתימות

☑️ מומחים בפתיחת סתימות מכל סוג.

☑️ ייעוץ עם אינסטלטור ללא עלות.

☑️ מכשור מתקדם לפתיחת סתימות ללא הרס.

☑️ זמינות 24/6 ושירות מקצועי.

☑️ להצעת מחיר לפתיחת סתימות:

חייגו עכשיו 077-8040549 📞

הבנת סוגים שונים של סתימות – עם מה אתה מתמודדים?

בבואכם להתמודד עם סתימות בביתכם, חשוב להבין את הסוגים השונים שאתם עלולים להיתקל בהם. סתימות ביוב הן אחת הבעיות הנפוצות והמציקות ביותר, הגורמות לניקוז איטי וריחות לא נעימים.

פתיחת סתימות של כיור המטבח הוא אתגר נוסף שעומדים בפני בעלי בתים רבים, הנגרם לרוב מהצטברות של שאריות מזון ושומן. המקלחת יכולה להיסתם גם בגלל שאריות שיער וסבון, מה שמוביל לניקוז לקוי ומים עומדים.

באופן דומה, כיור המקלחת עלול לחוות סתימות עקב פסולת והצטברות שיער, הדורשות טיפול מידי. ובל נשכח את האסלה שעלולה להיסתם עקב עודף נייר טואלט או חפצים זרים שנשטפים. כמו כן, חלק נכבד של סתימות, נגרמות בדרך כלל על ידי משקעי מינרלים והצטברות משקעים.

סוגי סתימות
סוגי סתימות

פתיחת סתימות באופן ייעודי לפי סוג הסתימה

כל סוג של סתימה דורש פתרון ספציפי לפתיחת סתימות יעילה. עבור סתימות ביוב, לעתים קרובות יש צורך בהתערבות מקצועית כדי לטפל בבעיות הבסיסיות ולהבטיח זרימת שפכים תקינה.

כשמדובר בכיור המטבח, שימוש בפומפה או תערובת של סודה לשתייה וחומץ יכול לעתים קרובות לעשות את העבודה. ניתן להתמודד עם סתימות במקלחת בעזרת ספירלה לפתיחת סתימות. ניתן ליישם את אותן שיטות לפתיחת הסתימה בכיור המקלחת.

בדרך כלל ניתן לפתור סתימות בשירותים באמצעות בוכנה לפתיחת סתימות, אך סתימות קשות בשירותים עשויות לדרוש שימוש בספירלה חשמלית המורכבת על מקדחה.

איך לפתוח סתימה בכיור
איך לפתוח סתימה בכיור

פתיחת סתימות בכיור – כך תתמודדו

כשמדובר בסתימה בכיור מטבח, הזמן הוא המהות. ככל שתחכו יותר, הסתימה בכיור עלולה להחמיר. אבל אל תפחדו, כי אנו כאן כדי לספק לכם את הפתרונות לפתיחת הסתימה של כיור המטבח שלכם ולזרימת מים בצורה חלקה כמו קודם.

הוצאת המים מהכיור

ראשית, התחילו בהוצאת כל מים עומדים מהכיור. ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בדלי או ספל קטן כדי לגרוף את המים. לאחר פינוי המים, הגיע הזמן לעשות הערכת מצב.

שימוש בפומפה

לאחר מכן, נסו להשתמש בבוכנה/פומפה כדי לשחרר את הסתימה. הקפידו לכסות את פתח הניקוז בכיור במטלית כדי ליצור אטימה הדוקה. לאחר מכן, הניחו את הפומפה בחוזקה מעל פתח הניקוז בכיור ותנו כמה פמפומים חזקים. זה אמור ליצור אפקט יניקה שיכול לעזור לפרק את הסתימה ולשחרר את זרימת המים.

שימוש בחומר לפתיחת סתימות

אם הפומפה לא עושה את העבודה, זה הזמן להוציא את התותחים הגדולים – תערובת של סודה לשתייה וחומץ. התחילו על ידי שפיכת חצי כוס סודה לשתייה לניקוז הכיור, ואחריה חצי כוס חומץ. התערובת תתסיס ותבעבע, פועלת לפירוק הסתימה. הניחו לו לשבת כ-15 דקות, ואז שטפו אותו במים חמים.

פתיחת סתימות בכיור
פתיחת סתימות בכיור

פתיחת סתימה בספירלה

אם הסתימה בכיור נמשכת, ייתכן שיהיה עליכם להסיר ידנית את הסתימה באמצעות ספירלה לפתיחת סתימות. הכניסו את הספירלה לניקוז וסובבו אותו עם כיוון השעון כדי להיתפס על הפסולת. עכשיו, משכו לאט את הספירלה החוצה, תוך הקפדה להסיר כל פסולת שאולי השחררה במהלך המשיכה.

זכרו, מניעה היא המפתח למניעת סתימות בכיור עתידיות. הימנעו מלשפוך שומנים, שמן או שאריות קפה לפתח הניקוז, מכיוון שהם עלולים להתמצק ולגרום לסתימות. השתמשו במסננת כיור כדי לתפוס שאריות מזון ונקו אותו באופן יום יומי.

הזמינו אינסטלטור לפתיחת סתימות

אם כל השאר נכשל, זה הזמן להזמין אינסטלטור מקצועי. יש להם את הניסיון והכלים הדרושים כדי להתמודד אפילו עם הקבקבים העקשניים ביותר. הם יכולים להעריך את המצב, לספק ניקוי יסודי ולהבטיח כי הכיור במקלחת או במטבח שוב יתפקד כראוי.

אינסטלטור פתיחת סתימות
אינסטלטור פתיחת סתימות

פתיחת סתימות במקלחת – איך נשחרר את הסתימה?

סתימה במקלחת יכולה להיות חוויה מתסכלת, במיוחד כאשר אתה ממהרים להתכונן בבוקר. אז אם אתם רוצים לדעת איך ניתן לפתוח סתימות במקלחת אנו כאן לספק לכם את הפיתרון היעיל והטוב ביותר.

אחת הסיבות השכיחות לסתימה במקלחת היא הצטברות של שאריות שיער ושאריות סבון בניקוז המקלחת. עם הזמן, חומרים אלו יכולים להצטבר וליצור סתימה עיקשת. זה תקף גם לגבי מקרים של סתימה באמבטיה.

פתיחת סתימה באמבטיה
פתיחת סתימה באמבטיה

כדי לפתור בעיה זו, התחילו על ידי פתיחת כיסוי הניקוז והשתמשו בצבת עם וו בצורה של קרס כדי להוציא את השערות שהצטברו או פסולת גלויים. אם הסתימה נמשכת, נסה להשתמש בתערובת של סודה לשתייה וחומץ, ואחריה מים חמים, כדי לפרק אותה.

גורם נוסף לסתימות במקלחת יכולה להיות הצטברות של מינרלים ומשקעים כמו אבנית שמצטברים בדוש של המקלחת. זה יכול לגרום להגבלה בזרימת המים ולהוביל לניקוז לקוי שעלול להגיע לידי סתימה.

פתיחת סתימה במקלחת
פתיחת סתימה במקלחת

כדי לשחרר את הניקוז, פתחו את ראש הדוש במקלחת והשרו אותו בתערובת של מים וחומץ למשך כשעה. לאחר מכן, השתמשו במברשת שיניים או במברשת קטנה כדי לשפשף את כל ההצטברות שנותרה. שטפו את ראש המקלחת ביסודיות והחזירות אותו שוב לזרוע המקלחת.

במקרים מסוימים, סתימה באמבטיה או סתימה במקלחת עלולה להיגרם מסתימה קשה וחמורה יותר במערכת האינסטלציה. זה יכול לנבוע מבעיות כמו שורשי עצים שחודרים לצנרת הביוב או קו ביוב קרס.

אם ניסיתם את השיטות הנ"ל והבעיה נמשכת, עדיף להיעזר באינסטלטור אמין שיוכל להעריך את המצב ולספק את התיקונים הנדרשים.

איך לפתוח סתימה בשירותים?

כאשר מתמודדים עם פתיחת סתימה באסלה ובשירותים מ-350 ₪ 🎖️ שירות אמין 24 שעות | תרמי טופ (termitop.co.il), חשוב לפעול במהירות כדי למנוע נזק נוסף או הצפה שלהם. בעזרת כמה צעדים פשוטים, תוכלו להתמודד עם הסתימה ולהחזיר את האסלה למצב תקין.

פתיחת סתימות בשירותים
פתיחת סתימות בשירותים

דאגו לכלים הדרושים

לפני שמתחילים בתהליך פתיחת הסתימות, ודאו שיש לכם את הכלים הנכונים בהישג יד. תזדקקו למכשיר לפתיחת סתימות, כפפות גומי ודלי כדי לאסוף את עודפי המים.

הכינו את השטח

כדי למזער כל בלגן פוטנציאלי, הניחו מגבות או עיתונים מסביב לאסלה כדי לתפוס את מה שנשפך. זה יקל על תהליך הניקוי וימנע נזקי מים לאזור שמסביב.

השתמשו במכשיר לפתיחת סתימות

הבוכנה היא הכלי שלכם להתמודדות עם סתימה בשירותים. ודאו שלבוכנה יש אטימה טובה על ידי לחיצה חזקה על חור הניקוז בתחתית אסלת השירותים. השתמשו בתנועה למעלה ולמטה עם הבוכנה, תוך הפעלת לחץ קבוע כדי ליצור שאיבה.

חזרו על התהליך מספר פעמים עד שתרגישו שהמים מתחילים להתנקז והסתימה בשירותים משתחררת. היו סבלניים ומתמידים, מכיוון שיידרשו כמה ניסיונות כדי לשחרר את הסתימה במלואה.

איך לפתוח סתימה באסלה
איך לפתוח סתימה באסלה

בדקו את מפלס המים באסלה

לאחר שהתחלתם בתהליך פתיחת הסתימה, בדקו את גובה המים באסלת השירותים. אם הוא עדיין גבוה, ייתכן שתצטרכו לחזור על התהליך או לנסות להשתמש במכשיר חשמלי לפתיחת סתימות כדוגמה הספירלה. כלי זה יכול להגיע עמוק יותר לתוך צנרת הביוב בשירותים ולשחרר סתימות קשות יותר.

נקו את האסלה ושטפו את השאריות

לאחר שגובה המים חזר לקדמותו, תנו לאסלה שטיפה טובה כדי לוודא שהכל זורם בצורה חלקה. אם הסתימה נפתחה לחלוטין, ניתן להסיר את המגבות או העיתונים ולנקות את עודפי המים. כמובן, זכרו לשטוף את הידיים ביסודיות לאחר טיפול בכל משימות הקשורות לשירותים, כדי למנוע חיידקים ומחלות.

מחיר פתיחת סתימות – באיזה סכומים מדובר?

על מנת שתוכלו להבין מהן העלויות הממוצעות המקובלות לפתיחת סתימות צירפנו עבורכם מחירון שירות. אין במחירון כדי לקבוע את המחיר הסופי. על מנת לקבל הצעה עבור המקרה שלכם יש צורך במסירת פרטי המקרה, תמונות וסרטונים של האיזור המדובר או אולי אף הגעת ביקור אינסטלטור עד הבית. כך תוכלו לקבל מחיר מדויק לפתיחת הסתימה אצלכם בבית או בעסק.

מחירון פתיחת סתימות הערות מחיר בש"ח (המחיר אינו סופי)
פתיחת סתימה רגילה מתאים למקרים של סתימה במקלחת, שירותים או כיור החל מ-250 ₪
פתיחת סתימה באסלה/שירותים פתיחת הסתימה תעשה בד"כ בעזרת מוט לפתיחת סתימות או ספירלה חשמלית החל מ-350 ₪
פתיחת סתימה בכיור מטבח פתיחת הסתימה תעשה בד"כ בעזרת מוט לפתיחת סתימות או ספירלה חשמלית החל מ-350 ₪
פתיחת סתימה באמבטיה/מקלחת פתיחת הסתימה תעשה בד"כ בעזרת מוט לפתיחת סתימות או ספירלה חשמלית החל מ-350 ₪
פתיחת סתימה במרזב ביצוע צילום של תוואי המרזב ופתיחת הסתימה באמצעות ספירלה החל מ-750 ₪
פתיחת סתימות ביוב ביצוע צילום קו הביוב לפני הבעיה החל מ-1,200 ₪
פתיחת סתימת ביוב בחצר ביצוע צילום של קו הביוב לפני הבעיה החל מ-1,200 ₪
פתיחת סתימת שורשים בביוב ביצוע צילום צנרת ביוב לפני הבעיה והחדרת דיזה לחיתוך שורשים החל מ-1,400 ₪
פתיחת סתימת בטון בביוב ביצוע צילום של קו הביוב לפני הבעיה והחדרת דיזה לריסוק בטון החל מ-1,700 ₪
פתיחת סתימות בלחץ מים באמצעות מכשור להזרמת מים בלחץ גבוה החל מ-1,100 ₪

מתמודדים עם סתימות קשות? עשו הערכת מצב

התמודדות עם סתימות קשות יכולה להיות משימה מתסכלת ומאתגרת. כאשר שיטות שחרור סתימות בצורת "עשה זאת בעצמך" לא מצליחות לשחרר את הסתימה, הגיע הזמן להמציא תוכנית פעולה ולקרוא לבעל מקצוע. לשמחתנו, כחברה מקצועית שמספקת שירותי אינסטלציה עם ניסיון של שנים, נתקלנו ופתרנו בהצלחה סתימות רבות וקשות מכל סוג.

הצעד הראשון בהתמודדות עם סתימה קשה הוא להעריך את המצב. על ידי הבנת הגורמים לסתימה ומיקומה, נוכל לקבוע את הגישה היעילה ביותר לפתור אותה. זה עשוי לכלול שימוש בכלים וציוד מיוחדים, כגון ספירלה חשמלית או הזרקת מים בלחץ גבוה, שירותי ביובית כדי לשחרר סתימה קשה במיוחד ועוד פתרונות שונים.

במקרים מסוימים, סתימה עלולה לנבוע מבעיה חמורה יותר בתוך מערכת האינסטלציה, כמו שורשי עצים שחודרים לצנרת או קו ביוב שנסדק וקרס ומצריך שירותי ניקוי שורשים בביוב. במקרים כאלה, ייתכן שיהיה צורך בבדיקה יסודית כדי לזהות את הסיבה המדויקת ולפתח פתרון מתאים. זה יכול להיות כרוך בשימוש בטכנולוגיית מצלמות ביוב סיב אופטי מתקדמות כדי לבדוק חזותית את תקינות הצנרת ולאתר את האזור הבעייתי.

פתיחת סתימות קשות במיוחד
פתיחת סתימות קשות במיוחד

תנו לבעל מקצוע לטפל בבעיה – פנו לתרמי טופ

חשוב לציין שניסיון לפתוח סתימה קשה בעצמך עלול לפעמים להחמיר את המצב או לגרום לנזק נוסף. לכן מומלץ מאוד לפנות לאינסטלטור מומלץ ומוסמך כאשר מתמודדים עם סתימה עיקשת. לצוות שלנו בתרמי טופ יש את המומחיות והכלים הדרושים להתמודדות גם עם הסתימות המאתגרות ביותר, מה שמבטיח פתרון מהיר ואפקטיבי.

זכרו זה לא רק "לפתוח את הסתימה", זה עניין של לעשות את זה נכון. לכן, כאשר יש ספק, אל תהססו להתקשר לתרמי טופ, המובילה בתחום שירותי האינסטלציה ופתיחת סתימות. אנו מציעים מחירים הוגנים, זמינות מסביב לשעון 24/6, והתחייבות לפתרון בעיות האינסטלציה שלכם ביעילות וביעילות.

הסיבות והגורמים לסתימות כוללות הצטברות של שומן, פסולת מזון, שיער, שורשי עצים פולשים לצנרת וחפצים זרים שנשטפים לשירותים או לביוב.

השארת סתימה לא מטופלת עלולה להוביל לבעיות חמורות יותר כגון נזקי צנרת, נזילות ופיצוצים בצנרת או ביוב עולה, שעלולים לגרום לנזק משמעותי לרכוש ולסכנות בריאותיות.

רוצה לחזור לחלק מסוים במאמר?