אינסטלטור או ביובית? חייגו!

ניקוי מרזבים

אם אתם מחפשים שירות של ניקוי מרזבים, פתיחת סתימות במרזב, שטיפת מרזבים ותחזוקה שוטפת, הגעתם למקום הנכון. במאמר נפרט על ההבדלים בין מרזבים חיצוניים ופנימיים ומה הפתרונות לבעיות מרזבים נפוצות. אנו בתרמי טופ מתמחים בניקוי ושטיפת מרזבים בעזרת לחץ מים עם ביובית.

ניקוי מרזבים
ניקוי מרזבים

☑️ שטיפת מרזבים וניקוי מרזבים 24/6

☑️ ייעוץ עם אינסטלטור מומחה בחינם!

☑️ פתיחת סתימות במרזב עם לחץ מים.

☑️ ניקוי מרזב פנימי בבית משותף

☑️ להצעת מחיר לניקוי מרזבים:

חייגו עכשיו 077-8040549 📞

ניקוי מרזב סתום – איך לנקות בצורה נכונה?

ניקוז מרזב סתום יכול להפוך במהירות לסיוט הגרוע ביותר שלכם כבעלי בית. סתימה במרזב עלולה להוביל להצפה ונזק בגג וחדירת מים לתקרת הבית.

אם אתם מבחינים בזרימת מים איטית או אפילו אי זרימת מים בכלל מהמרזב ככל הנראה מדובר על סתימה קשה שמצריכה ניקוי מרזב באופן דחוף.

חשוב מאוד, לטפל בבעיה באופן מידי לפני שהיא עלולה להחמיר ולפגוע בדופן הפנימי של צנרת המרזב ולהוביל לסדקים ושברים.

דבר ראשון, חשוב לזהות את הגורמים לסתימה במרזב. בד"כ הסיבות הנפוצות הם: לשלשת יונים, זרדים ועלים, שאריות פסולת בטון או רגבי בוץ ואדמה משארית הבניה.

חשוב לזכור, שתחזוקה נכונה ושוטפת של מערכת המרזבים תימנע מצבים של סתימות ותחסוך מכם נזקים של אלפי שקלים. לפחות פעם אחת בשנה, רצוי לפני בוא החורף להזמין שירותי ניקוי מרזבים המבוצעים בעזרת ביובית וכך מסירים את כל הבעיות שעלולות לצוץ בשיא החורף.

שטיפה וניקוי מרזבים
שטיפה וניקוי מרזבים

ניקוי מרזבים בשיטת "עשה זאת בעצמך" DIY

ניקוי ותחזוקת מרזבים ניתן לעשות גם באופן עצמאי, אך הדבר אינו מומלץ. בראש ובראשונה, בגלל סכנות בטיחותיות. המרזבים נמצאים בגגות, ולעלות לגג לכשעצמו זה דבר שעשוי להיות מסוכן. בנוסף עבודה בגובה מצריכה הכשרה והסמכה לכך, כמו כן ביטוח ואחריות מקצועית זה הגנה נוספת במקרה של פגיעה.

אם בכל זאת אתם מתעקשים לנקות בעצמכם, עלו לגג בצורה בטוחה, לבשו כפפות מגן והתחילו להסיר את הפסולת שהצטברה על הגג ומסביב למרזבים. הקפידו לפנות ממש הכל, אחרת תהיו עדיין חשופים לסתימות עתידיות.

לאחר מכן השתמשו בצינור מים או מכונת שטיפה בלחץ מים גבוה והכניסו את הצינור לתוך המרזב. כעת, פתחו את המים על הזרם הכי גבוה שאפשר והתחילו לשטוף את המרזב מבפנים.

במצב הזה ככל הנראה תראו איך יוצא מהחלק התחתון של המרזב שאריות לכלוך שהצטברו בתוכו. סיימתם? קפלו את הציוד ורדו בזהירות יתרה, רצוי להיעזר באדם נוסף שיהיה אתכם במהלך הניקוי ויסייע בעת הצורך.

אם מדובר על סתימה שאינכם מצליחים לפתוח, ייתכן שפה תצטרכו להזמין אינסטלטור מקצועי או מפעיל ביובית שיפתח את הסתימה עם הכלים המתאימים לה.

יש מקרים שהסתימה נמצאת באמצע צנרת המרזב, מה שיוביל על קושי בפתיחת הסתימה, במקרה הזה חובה להזמין חברת אינסטלציה לניקוי מרזבים.

ניקוי מרזב
ניקוי מרזב

מה התפקיד של המרזבים במערכת האינסטלציה?

למרזבים תפקיד מכריע בשמירה על שלמות מבנה הבית. תפקידם לנקז את כל המים שהצטברו על הגג ולאסוף את מי הגשמים ולתעל אותם מהגג ישירות אל הקרקע.

ללא המרזבים מי הגשמים היו מצטברים על הגג וגורמים לנזילות מים, לרטיבויות פנימיות בתקרת הבית ולבסוף לנזקים לקירות המבנה ואפילו לחלונות וליסודות הבית.

בנוסף למי הגשמים, המרזבים אוספים גם פסולת כמו עלים, זרדים ולכלוך. עם הזמן, פסולת זו עלולה להצטבר ולגרום לסתימות, ולעכב את זרימת המים התקינה. תחזוקה וניקוי שוטפים של מרזבים חיוניים על מנת להבטיח את תפקודם ולמנוע בעיות פוטנציאליות בעתיד.

אינסטלטור ניקוי מרזבים
אינסטלטור ניקוי מרזבים

איך מתבצע שירות של ניקוי מרזבים בידי אינסטלטור?

ניקוי מרזבים היא משימה הדורשת תשומת לב לפרטים וטכניקה נכונה על מנת להבטיח תוצאות מיטביות. בעוד שחלק מבעלי הבתים עשויים לנקות את המרזבים שלהם בעצמם, לרוב עדיף להשאיר לאינסטלטורים שיש להם את הידע והניסיון לבצע את העבודה במקצועיות. להלן מדריך שלב אחר שלב כיצד ניקוי ושטיפת מרזבים מתבצע בדרך כלל:

בדיקת מצב המרזבים

השלב הראשון שאנו עושים הוא להעריך את מצב המרזבים שלכם. אינסטלטור מומלץ לניקוי מרזבים יבדוק את המרזבים באופן יסודי ויוודא שאין נזקים, כגון נזילות או חיבורים רופפים. כך נדע אם המרזב תקין או שיש צורך לבצע תיקון מרזב פנימי ללא הרס עם טכניקות תיקון מיוחדות.

הסרת הפסולת שהצטברה בגג

לאחר מכן, ננקה את העלים ושאר הפסולת מהגג ומהמרזבים. הניקוי לרוב יהיה עם כלים רגילים כגון מפוחים, מגרפה וכדומה.

שטיפת מרזבים

לאחר פינוי הפסולת, נשטוף את המרזבים על מנת להבטיח שכל הלכלוך שנותר וחלקיקים קטנים יוסרו. שטיפת מרזבים הינו חלק קריטי ומבטיח שפתחנו את הסתימות במרזב והמים יעבור בצורה חלקה ותקינה.

שטיפת מרזבים
שטיפת מרזבים

בעת הצורך – תיקון מרזבים ללא הרס

ישנם מקרים של בלאי גבוה במרזבים שמצריך התערבות רצינית יותר. לאחר שטיפת המרזבים נבצע צילום מרזבים בעזרת מצלמת סיב אופטי שתעבור לאורך כל המרזב הפנימי. כך נוודא שאין סדקים ושברים במרזב שגורמים לנזילות אל תוך קירות הבית.

במקרה ואיתרנו סדק או שבר נבצע תיקון פאץ' למרזב. מדובר על תיקון פנימי בעזרת טכנולוגיית אל הרס, כלומר במקום לשבור את המרזב וליצור מרזב פנימי חדש. נבצע תיקון נקודתי של השבר בעזרת חומרים מיוחדים אשר יוצרים צינור בתוך צינור. מדובר על הליך לא זול אך ביחס להחלפת המרזבים הוא זול.

מחיר ניקוי מרזבים – כמה עולה?

כשמדובר בתחזוקת הבית, טבעי לקחת בחשבון את העלות והערך של כל שירות. ניקוי מרזבים אינו יוצא דופן.

סוג השירות – ניקוי מרזבים הערות מחירון ניקוי מרזבים
ניקוי מרזב עם ביובית כולל שטיפת המרזב מחיר מ-750 ₪
ניקוי מרזב בגג גבוה ותלול מרזב שהגישה נוחה אליו מחיר מ-1,100 ₪
תוספת צילום קו המרזב עם מצלמת סיב אופטי מחיר מ-680 ₪
פתיחת סתימה במרזב פנימי כגון שאריות לכלוך, חתיכות בטון מחיר מ-1,100 ₪

אולי אתם מתלבטים האם כדאי להשקיע בשירותי אינסטלציה לניקוי מרזבים ללא הרס. כאן, נעמיק בנושא ונבדוק את היתרונות של שטיפת מרזבים והאם זה שווה את המחיר:

מניעת תיקונים יקרים בעתיד

ניקוי מרזבים בזמן יכול לחסוך עלויות מיותרות בעתיד, ע"י תחזוקה שוטפת ושטיפת המרזבים בעת הצורך. כך אתם מונעים נזקי מים לגג ולשאר הבית. עלות תיקון של נזקים כאלו עולה פי כמה ביחס להשקעה של שירותי פתיחת סתימות מרזבים.

מחיר ניקוי מרזבים
מחיר ניקוי מרזבים

שמירה על אורך חיי המרזב ותקינותו

מרזבים מוזנחים עלולים לצבור פסולת, שעשויה לגרום לסתימות במרזב. דבר שעלול עם הזמן ליצור בלאי גבוה לצנרת המרזב ולגרום לנזקים למרזב עד כדי מצב בלתי הפיך.

לכן, בעוד שהמחיר של ניקוי מרזב פנימי עשוי להשתנות בהתאם לגורמים כמו גודל הבית ומורכבות העבודה, היתרונות עולים בהרבה על ההוצאה.

חשוב לקחת בחשבון את ההשלכות האפשריות של הזנחת תחזוקת המרזבים. על ידי תחזוקה וניקוי מרזבים באופן מקצועי, תוכלו להגן על הבית שלכם, להימנע מתיקונים יקרים ולשמור על ערכו.

מה ההבדל בין מרזב חיצוני למרזב פנימי?

מרזבים חיצוניים ופנימיים שונים במיקומם ובפעילות שלהם. מרזבים חיצוניים, כפי שהשם מרמז, מותקנים בקצוות החיצוניים של הגג, המחוברים בדרך כלל אל הגג או המרזבים של הבית. הם נראים מהקרקע ונראים בדרך כלל בבנייני מגורים. מרזבים אלו אוספים מי גשמים ישירות מהגג ומתעלים אותם מהבית דרך שפכים.

מנגד, מרזבים פנימיים, הידועים גם כמרזבים מובנים או נסתרים, מותקנים בתוך מבנה הגג. הם אינם נראים מבחוץ ונמצאים כמעט בכל מבנה. מרזבים פנימיים משולבים בעיצוב הגג, ומוטמעים בתוך קירות המבנה.

היתרון העיקרי של מרזבים חיצוניים הוא נגישותם לתחזוקה וניקיון. מכיוון שהם מותקנים בחלקו החיצוני של הבית, קל יותר לבדוק ולפנות כל פסולת או סתימה שעלולה להצטבר עם הזמן. בנוסף, ניתן להתאים אישית מרזבים חיצוניים עם סגנונות וחומרים שונים כדי לשלב זאת עם עיצוב הבית.

מרזבים פנימיים, לעומת זאת, יכול להפוך את התחזוקה והניקיון למאתגרים יותר. ציוד מיוחד ומומחיות של אינסטלטורים מומלצים עשויים להידרש כדי לגשת ולנקות סתימות בתוך מערכת המרזבים הנסתרים.

ניקוי מרזבים בבית משותף
ניקוי מרזבים בבית משותף

ניקוי מרזבים בבית משותף

למגורים בבית משותף יכולים להיות אתגרים משלו, ואחד מהם הוא שמירה על ניקיון ותקינות המרזבים. חשוב לנקות את המרזבים בבית משותף פעם בשנה אחת לפחות, לפני החורף.

גגות משותפים הינם פתוחים לרוב וככל הנראה פעילים יותר ועם מקומות אחסון של שאר הדיירים, מה שגורם לפסולת יתרה. לכן חשוב לבצע ניקוי מרזבים בבית משותף באופן מקצועי, עם אינסטלטור שמגיע עם הציוד המתאים.

למה לבחור בתרמי טופ לניקוי מרזבים?

בכל הנוגע לניקוי מרזבים, אתם בטח רוצים אינסטלטור מקצועי שיוכל לבצע את העבודה ביעילות. כאן אנו נכנסים לתמונה. עם ניסיון של שנים בענף האינסטלציה, ביססנו את עצמנו כמובילים במתן שירותי ניקוי מרזבים מהשורה הראשונה.

בראש ובראשונה, צוות האינסטלטורים המוסמכים שלנו מבין את המורכבות של מערכות המרזבים. יש לנו ידע נרחב בסוגים שונים של מרזבים ודרישות הניקוי הספציפיות שלהם. בין אם יש לכם מרזב חיצוני או פנימי, יש לנו את המומחיות לטפל בו בדיוק ובזהירות.

זמינות 24/6 למצבי חירום

בתרמי טופ, אנו שמים בראש סדר העדיפויות את שביעות רצון הלקוחות. אנו שואפים לספק שירות אינסטלטור חירום בזמינות מידית לטיפול וניקוי המרזבים. הצוות שלנו מחויב לספק שירות מהיר ואינסטלטור אמין, להבטיח שהמרזבים שלכם יהיו נקיים ביסודיות ולא סתומים.

טכניקות לניקוי מרזבים ללא הרס

בנוסף, אנו משתמשים בציוד מקצועי לניקוי מרזב פנימי או חיצוני ובטכניקות חדישות כדי להשיג תוצאות מיטביות. הכלים והטכנולוגיה המתקדמים שלנו מאפשרים לנו לפתוח כל סתימה במרזב, לכלוך ופסולת, ולהשאיר אותם נקיים לחלוטין.

פתיחת סתימות וניקוי מרזבים – רק עם המקצוענים!

שמירה על מרזבים נקיים ולא סתומים חשובה לתקינות המבנה בכלל ולמערכת האינסטלציה בפרט. אנו בתרמי טופ זמינים עבורכם עם שירותי ניקוי ושטיפת מרזבים עם אינסטלטור 24 שעות ביממה בעזרת משאית ביובית 24 שעות לפתיחת סתימות ועם הכלים המתאימים.

אם גיליתם סתימה במרזב, התקשרו כעת או השאירו פנייה באתר ונחזור אליכם בהקדם ונשמח לסייע.

ניקוי מרזבים קבוע חיוני למניעת סתימות. מרזבים סתומים עלולים להוביל להצפת מים, ולגרום נזק ליסודות המבנה, לרכוש ועוד. תדירות ניקוי המרזבים תלויה בגורמים שונים כגון עצים סמוכים, אקלים וכמות הצטברות הפסולת. כהנחיה כללית, מומלץ לנקות מרזבים לפחות פעמיים בשנה, לפני החורף ובסתיו

אמנם ניתן לנקות את המרזבים בעצמך, אך לעתים קרובות הזמנת אינסטלטור לניקוי מרזבים היא בחירה נבונה. יש לו את המומחיות, הכלים המיוחדים וציוד הבטיחות כדי להבטיח ניקיון יסודי ובטוח. בנוסף, אינסטלטור מקצועי יכול לזהות ולטפל בכל בעיות המרזבים הבסיסיות.

רוצה לחזור לחלק מסוים במאמר?