אינסטלטור או ביובית? חייגו!

איתור נזילות מים

החיים בבית שיש בו נזילה לרוב יהיו לא נעימים. זה מתחיל בנזילה קטנה אך זה עלול להוביל לתקלה חמורה ביותר בקיר, מה שמעורר את השאלות: איך ניתן לבצע איתור נזילות מים? עם איזה כלים משתמשים לאתר את הנזילה ומה המחיר? כל התשובות במאמר נכתבו על ידי מאתר נזילות מים מוסמך!

איתור נזילות
איתור נזילות

☑️ שירותי איתור נזילות מים ללא הרס.

☑️ ייעוץ עם אינסטלטור לגילוי נזילות בחינם.

☑️ מכשור מקצועי לאיתור נזילות מים.

☑️ זמינות 24/6 ושירות אדיב.

☑️ להצעת מחיר לאיתור נזילות:

חייגו עכשיו 077-8040549 📞

אז מה זה בעצם איתור נזילות מים ומתי נצטרך?

איתור נזילות מים הוא שירות חשוב מאוד במקרים של נזילות מים חוזרות ונשנות. ישנם שיטות שונות וציוד מתקדם לגילוי נזילות מים גלויות וסמויות שקשות לאיתור על ידי עין רגילה. הזמן הוא החלק הקריטי ביותר באיתור!.

כשאנו מדברים על נזילות מים, תמיד עדיף להימנע ולא להגיע לזה מאשר לתקן. אבל חשוב לציין, גילוי נזילות בשלב מוקדם ימזער את הנזק לרכוש ולמבנה הבית ויחסוך לכם עלויות מטורפות בחשבונות המים.

הסיבות לנזילות מים הינן רבות, כגון: צנרת סדוקה וישנה, התקנה לקויה או בלאי טבעי. במקרים הללו עלולים להוביל לנזקי מים, תופעת עובש, בעיות מבניות והוצאות מים גבוהות. זו הסיבה שחשוב להיות מודעים לסימנים והתסמינים של נזילות מים ולהזמין מאתר נזילות באופן מהיר ומידי.

כיום, גילוי נזילות מים כולל שימוש בטכנולוגיות וציוד מתקדמים שיכולים לאתר במדויק את מקור הנזילה. שיטות אלו כוללות איתור נזילות במצלמה טרמית, איתור נזילות עם מכשור אקוסטי ואיתור נזילות בגז. על ידי שימוש במכשור המתאים, אינסטלטור מקצועי יכול לזהות נזילות מים מבלי לגרום נזק לרכוש.

הגורמים לנזילות מים
הגורמים לנזילות מים

מהם הגורמים נפוצים לנזילות מים?

נזילות מים יכולות להתרחש ממגוון סיבות, וחשוב להיות מודעים לסיבות הנפוצות כדי למנוע מהן מלכתחילה. אחת הסיבות העיקריות היא ריקבון וסדקים של מערכות האינסטלציה. עם הזמן, הצינורות יכולים לפתח סדקים, קורוזיה או חיבורים חלשים, מה שמוביל לנזילות מים.

סיבה נפוצה נוספת היא לחץ מים גבוה. לחץ מים מוגזם עלול להפעיל עומס על הצינורות, ולגרום להם להיחלש ולבסוף לדלוף. חשוב מאוד לבצע ניטור של  לחץ המים בבית ולווסת אותו במקרה הצורך כדי להימנע מנזילות.

התקנת כלים סניטריים בצורה שאינה תקנית ומקצועית היא סיבה נוספת ונפוצה לנזילות מים. צנרת אינסטלציה שהותקנה למשל בחדרים הרטובים בצורה לקויה או אולי חיבורים שאינם מתאימים.

דבר נוסף שגורם לנזילות מים בצנרת ביוב הינו שורשי עצים. השורשים מוצאים את דרכם אל תוך הצנרת דרך הסדקים הקיימים ולאט לאט גדלים ומרחיבים את הסדקים וכך המים זולגים החוצה. במקרים חמורים השורשים גם גורמים לפיצוצים וסתימות בצנרת שמצריכות החלפה של התשתיות.

בכל מקרה של נזילת מים חשוב להזמין איתור נזילות מים בידי אינסטלטור בעל מומחיות בתחום כדי למנוע ולתקן את המצב.

איתור נזילות מים
איתור נזילות מים

מדוע איתור נזילות מים מוקדם חשוב?

איתור נזילות מים מוקדם הוא בעל חשיבות עליונה מכמה סיבות. ראשית, איתור מוקדם של נזילות מים מאפשר לך לטפל בבעיה במהירות ולמנוע נזק נוסף לרכוש ולמערכת האינסטלציה. נזילות מים עלולות להוביל לנזק מבני, להופעת עובש ולבקטריות. על ידי זיהוי ותיקון מוקדם של נזילות, תוכלו לחסוך מעצמכם תיקונים יקרים וסכנות בריאותיות פוטנציאליות הקשורות לעובש וטחב.

שנית, גילוי מוקדם עוזר לחסוך במים ולהפחית את צריכת המים. נזילות שלא מזוהות עלולות לגרום לבזבוז מים משמעותי לאורך זמן. על ידי איתור ותיקון מידי של נזילות, אתם חוסכים במשאבי המים ובהוצאות מיותרות.

בנוסף, נזילות מים עלולות לגרום להפרעות באספקת המים, נזק למערכות חשמל, ואף לאלץ אתכם לפנות זמנית את הנכס לצורך תיקונים. על ידי זיהוי מוקדם של נזילות, תוכלו למנוע את אי הנוחות ולהבטיח שפעולות הבית או העסק שלכם יתנהלו בצורה חלקה.

הסימנים לנזילת מים
הסימנים לנזילת מים

סימנים ותסמינים: כך תזהו נזילות מים

זיהוי נזילות מים מידי הוא חיוני כדי למנוע נזק פוטנציאלי ולשמור על משאבי המים. להלן כמה סימנים ותסמינים נפוצים שיכולים לעזור לכם לזהות נזילות מים בבית:

חשבון מים מוגדל

עלייה פתאומית ובלתי מוסברת בחשבון המים שלכם יכולה להעיד על נזילת מים נסתרת. אם צריכת המים לא השתנתה באופן משמעותי אבל החשבון עלה, כדאי לבדוק לעומק את העניין.

ריחות לא נעימים או עובש

תופעת עובש או ריח לא נעים באופן מתמשך, במיוחד באזורים בהם מצויים צינורות מים, עשויים לרמז על נוכחות של נזילות מים נסתרות. היו קשובים לריחות חריגים וחקרו את המקור מיד.

כתמי מים או שינוי צבע

כתמים בולטים או שינוי צבע בקירות, תקרות או רצפות יכולים להיות סימן לנזילות מים. שימו לב לכתמים חומים-צהבהבים או דפוסים לא סדירים שעלולים להעיד על נזקי מים.

רעשי טפטוף מים

רעשי טפטוף או רעש של מים זורמים, גם כאשר כל הברזים סגורים, יכולים להעיד על נזילת מים פעילה. שימו לב לאזורים ליד מערכות אינסטלציה או בתוך קירות שמהם עשוי הקול להגיע.

תנודות שעון מד המים

ניטור מד המים שלכם יכול לעזור באיתור נזילות. אם אתם מבחינים שהמונה משתנה גם כאשר אין שימוש במים, זה יכול להיות סימן לנזילת מים מתמשכת.

לחץ מים נמוך

ירידה פתאומית בלחץ המים, במיוחד באזורים ספציפיים בביתכם, עלולה להעיד על נזילת מים. זה יכול להיגרם על ידי בריחת מים דרך סדקים או נזק לצינור.

אם הבחנתם מהסימנים או התסמינים הללו, מומלץ לפנות למאתר נזילות מים מומחה כדי לבצע בדיקה יסודית ולטפל בכל נזילת מים אפשרית בהקדם. גילוי נזילות ותיקון מוקדם יכולים לחסוך מכם נזקים נוספים ובזבוז מים מיותר.

בדיקת איתור נזילות מים
בדיקת איתור נזילות מים

כיצד לבצע בדיקת איתור נזילות מים?

עריכת בדיקת איתור נזילות מים היא תהליך פשוט שיכול לעזור לכם לזהות נזילות פוטנציאליות בביתכם. להלן מדריך שלב אחר שלב כיצד לבצע בדיקה לגילוי נזילות מים:

1. כבו את כל המכשירים והאביזרים שצורכים מים בבית, לרבות ברזים, מקלחות, שירותים ומכונות כביסה. ודאו שלא נעשה שימוש במים במהלך הבדיקה.

2. אתרו את מד המים שלכם, שנמצא בדרך כלל מחוץ לבית או בחדר שירות. שימו לב לקריאה הנוכחית במונה.

3. המתינו פרק זמן סביר, רצוי כמה שעות, ללא שימוש במים. המתנה זו מאפשרת לכל נזילה להיות ברורה יותר.

4. לאחר ההמתנה, בדקו שוב את מד המים. אם קריאת המונה השתנתה במהלך הזמן שבו לא נעשה שימוש במים, זה מצביע על נזילת מים אפשרית.

5. כדי לאשר עוד יותר את קיומה של הנזילה, ניתן לבצע בדיקה ויזואלית של ביתכם. חפשו סימנים גלויים של נזקי מים, כגון כתמי לחות, כתמי מים או הופעת עובש. שימו לב לאזורים ליד צינורות, ברזים וכלים סניטריים.

6. שיטה נוספת היא להקשיב לקולות חריגים כלשהם, כמו טפטוף או מים זורמים, שעלולים להעיד על קיומה של נזילה נסתרת. השתמשו באוזניים שלכם כדי להקשיב בזהירות באזורים שבהם יש סיכוי גבוה יותר להתרחש נזילות, כגון מתחת לכיורים או מאחורי קירות.

7. אם אתם חושדים בנזילה אך אינכם יכולים לאתר את מקורה, שקלו להזמין מאתר נזילות שמחזיק בציוד מיוחד לאיתור נזילות מים כמו מצלמות תרמיות או גלאי נזילות אקוסטיות. כלים אלה יכולים לעזור באיתור המיקום המדויק של נזילה נסתרת.

@termi.top.instaltzia

דקה של ידע ! 🫶 תרמי טופ שירותי אינסטלציה מתקדמים 053-8777475 /053-9862743 #חריגתמים #צריכהגבוה #נזילה #נזילהבחצר #מאתרנזילות #plumber #טוליק #מומחים

♬ I Want To Believe - 马总

מחיר איתור נזילות מים – מה הן העלויות?

על מנת שנוכל להגיד לכם מהו המחיר עבור שירותי איתור נזילות, יש צורך לאבחן את הבעיה. חומרת הבעיה, היקפה וסוג הנזילה ייקבע בעזרת מאתר נזילות מים מומחה ומוסמך. כך תקבלו הצעת מחיר מדויקת לטיפול בנזילה ללא הרס ועם כמה שפחות הוצאות מיותרות. צירפנו לכם מחירון ממוצע לאיתור נזילות, אין במחירון כדי לקבוע את המחיר הסופי, אלא רק כדי שתוכלו לדעת מה הן המחירים המקובלים בשוק:

מחירון איתור נזילות מים הערות מחיר בש"ח (המחיר אינו סופי)
איתור נזילות מים בסיסי המחיר משתנה לפי מיקום הנזילה והצורך במכשור מתקדם החל מ-900 ₪
איתור נזילות בעזרת לחץ מים בדיקה של כל כלל מערכת הדלוחין ומערכת המים החל מ-950 ₪
איתור נזילה במצלמה טרמית בעזרת האיתור ניתן לזהות את תוואי הצנרת ולגלות את הנזילה ללא הרס החל מ-1,200 ₪
איתור נזילות אקוסטי (קול) באמצעות הגברת רעש המים ע"י מאתר ייעוד לנזילות מים סמויות החל מ-1,100 ₪
איתור נזילה בגז מתאים למקומות חיצוניים כמו גינה או חצר הבית החל מ-1,500 ₪
איתור נזילה בעזרת גלאי לחות ללא הרס. הגלאי יודע לזהות רטיבות באמצעות מד הלחות החל מ-1,100
סוגי מערכות לאיתור נזילות
סוגי מערכות לאיתור נזילות

סוגים שונים של מערכות לאיתור נזילות מים

קיימים היום בשוק מספר סוגים של מערכות איתור נזילות מים, כל אחת עם תכונות ויתרונות ייחודיים משלה. מערכות אלו נועדו לזהות נזילות מים במהירות ובדייקנות, מה שמאפשר לבעלי בתים ולעסקים לנקוט בפעולה מיידית למניעת נזקים נוספים. להלן שלושה סוגים נפוצים של ציוד לגילוי נזילות מים:

מצלמה תרמית
מצלמה תרמית

מצלמה תרמית

מצלמות תרמיות, הידועות גם כמצלמות אינפרא אדום, הן כלים רבי עוצמה המשמשים לאיתור נזילות מים. מצלמות אלו משתמשות בטכנולוגיית הדמיה תרמית כדי לזהות שינויים בטמפרטורה המעידים על נוכחות של דליפות מים.

על ידי לכידת חתימות חום, מצלמות תרמיות יכולות לזהות נזילות סמויות מאחורי קירות, תקרות או רצפות. התמונה המתקבלת מוצגת בצבעים שונים, כאשר טמפרטורות קרירות יותר מופיעות בכחול או ירוק וטמפרטורות חמות יותר באדום או צהוב. זה מאפשר למאתר הנזילות לזהות חזותית אזורי עם נזילות ולנקוט בפעולות מתאימות.

גלאי אקוסטי לאיתור נזילות
גלאי אקוסטי לאיתור נזילות

גלאי נזילות אקוסטי

גלאי נזילות אקוסטיים נועדו לזהות קולות של נזילות מים. מכשירים אלה משתמשים במיקרופונים רגישים כדי לקלוט את תנודות הקול שנוצרות על ידי בריחת מים מצינורות האינסטלציה. על ידי ניתוח דפוסי הקול, גלאי נזילות אקוסטיים יכולים לאתר את המיקום המדויק של הנזילה.

טכנולוגיה זו יעילה במיוחד באיתור נזילות תת קרקעיות או נזילות מאחורי קירות בהם בדיקה ויזואלית אינה אפשרית. גלאי נזילה אקוסטיים יכולים לחסוך זמן ומאמץ על ידי ביטול הצורך בחפירה או פירוק באופן נרחב בצנרת.

איתור נזילות בגז
איתור נזילות בגז

איתור נזילות בגז

שיטה יעילה נוספת לאיתור נזילות מים היא שימוש בגלאים מבוססי גז. מכשירים אלה מנצלים תערובת של מימן וחנקן כדי לאתר נזילות מים בצינורות או באביזרי סניטרייה. הגז מוזרק למערכת המים, ובמידה ותהיה נזילת מים הגז יברח ויעלה אל פני השטח.

לאחר מכן נעשה שימוש בגלאי גז ידני כדי להתחקות אחר הגז ולזהות את המיקום המדויק של הנזילה. שיטה זו מדויקת ביותר ויכולה לאתר במהירות נזילות בצנרת הממוקמת באיזור שאינו נגיש.

העתיד כבר כאן: טכנולוגיות מתפתחות באיתור נזילות מים

התקדמות הטכנולוגיה חוללה מהפכה בתחום איתור נזילות מים, והביאה לפתרונות חדשניים המשפרים את הדיוק, היעילות והיעילות. טכנולוגיות מתפתחות אלו מעצבות את עתיד איתור נזילות מים, ומספקות רמה גבוהה אף יותר של דיוק ואמינות בזיהוי וטיפול בנזילות.

טכנולוגיה אחת כזו היא השימוש באלגוריתמים של בינה מלאכותית (AI) במערכות גילוי נזילות מים. אלגוריתמי AI יכולים לנתח כמויות עצומות של נתונים מחיישנים ומכשירי זיהוי אחרים כדי לזהות דפוסים וחריגות שעלולים להצביע על נזילת מים. זה מאפשר זיהוי מוקדם ותגובה מהירה, מזעור נזקים פוטנציאליים והפחתת בזבוז מים. מערכות המונעות בינה מלאכותית יכולות ללמוד ולהסתגל ללא הרף, ולשפר את יכולות הזיהוי שלהן לאורך זמן.

פיתוח מרגש נוסף הוא שילוב טכנולוגיית האינטרנט של הדברים (IoT) במערכות גילוי נזילות מים. מכשירי IoT יכולים להיות מחוברים לנקודות שונות בתוך מערכת אינסטלציה, תוך איסוף נתונים בזמן אמת.

מכשירים אלה יכולים לנטר את זרימת המים, הלחץ והטמפרטורה, ולספק תובנות חשובות לגבי מצב המערכת. על ידי מינוף טכנולוגיית IoT, בעלי נכסים ואנשי מקצוע יכולים לקבל התראות והתראות מיידיות על דליפות פוטנציאליות, מה שמאפשר פעולה מיידית.

כמו כן, ההתקדמות בטכנולוגיית התקשורת האלחוטית והחיישנים אפשרה פיתוח של מערכות חכמות לאיתור נזילות מים. ניתן להתקין מערכות אלו ברחבי הנכס ולתקשר עם תחנת ניטור מרכזית.

הם יכולים לזהות נזילות מים, לאתר את מיקומן ולשלוח התראות מיידיות לבעלי נכסים או לאנשי מקצוע ייעודיים. יכולת ניטור זו בזמן אמת מאפשרת תגובה מהירה וממזערת את הסיכון לנזק רב.

מאתר נזילות מים מקצועי
מאתר נזילות מים מקצועי

לאיתור נזילות עם המקצוענים בתחום פנו לתרמי טופ

כמו שכבר הבנתם, נזילות מים אם לא מתגלות, עלולות להוביל לנזק משמעותי ולעלויות תיקון גבוהות. גילוי מוקדם באמצעות השיטות והציוד המתאימים לא רק חוסך כסף אלא גם מונע נזק פוטנציאלי לרכוש שלכם. בתרמי טופ, אנו מציעים שירותי איתור נזילות מים מיוחדים כדי להבטיח את השקט הנפשי שלכם. בעזרת הציוד החדיש לאיתור נזילות והאינסטלטורים המומחים שלנו, אנו שואפים לאתר נזילות מים סמויות ללא הרס ובצורה מדויקת ויעילה.

כן, יש לנו את היכולת לזהות גם נזילות מים גלויות וגם נסתרות. בדרך כלל קל יותר לזהות נזילות גלויות, אך יש לנו גם את הכלים והמומחיות לאתר נזילות מאחורי קירות, מתחת לאדמה או באזורים סמויים אחרים.

כן, אנו מספקים דו"ח מפורט או תיעוד של ממצאי איתור נזילות המים. הדו"ח יכלול מידע על המיקום והחומרה של כל נזילת מים שזוהתה.

רוצה לחזור לחלק מסוים במאמר?